padangu prekyba lt

Žieminės padangos internetu

Žieminės padangos – kaip išsirinkti?

Rinktis padangas, o ypač žiemines, reikia atsakingai, nes nuo to priklauso automobilio valdymas, stabdymo kelias ir Jūsų pačių saugumas.
Lietuvoje nuo lapkričio 10 d. iki balandžio 1 d. automobiliai turi būti eksploatuojami su žieminėmis arba universaliomis padagomis, kurios turi M+S ir / arba snaigės simbolius. Šiuo laikotarpiu eksploatuojamų padangų protektoriaus gylis negali būti mažesnis nei 3 mm. Tačiau, ekspertų nuomone, jei žieminių padangų protektoriaus gylis tampa mažesnis nei 4-5 mm, tokios padangos saugumo žiemos sąlygomis nebeužtikrina. Tokiu atveju gal verta pagalvoti apie naujų padangų įsigijimą.
Nėra tobulų padangų, kurios tiktų visoms situacijoms ir kelio sąlygoms. Pasirinkimą turėtų lemti individualūs poreikiai. Žieminių padangų gamybai naudojami specialūs gumos mišiniai ir užpildai, neleidžiantys padangai sukietėti esant žemoms temperatūroms. Žieminių padangų protektorius išsiskiria didesniu gyliu nei daugumos vasarinių ar universalių padangų. Žieminių padangų borteliai statesni, protektoriaus raštas grubesnis, turintis daugiau įpjovų, išskirtinis yra ir griovelių raštas. Tai būtina siekiant užtikrinti geresnį sukibimą su šalta kelio danga, šlapio sniego bei purvo išmetimą, geras stabdymo savybes bei automobilio stabilumą posūkių metu.

 

Kieto mišinio, minkšto mišinio ar dygliuotos žieminės padangos?

Kieto mišinio padangos puikiai tinka mieste ir automagistralėje, kur keliai būna prižiūrimi ir dažnai valomi. Kieto (arba kitaip vadinamo standartinio) mišinio padangos gerai sukimba tiek su šlapia, tiek ir su sausa kelio danga. Automobilis išlieka stabilus net ir važiuojant didesniu greičiu. Šio tipo padangos taip pat pasižymi ilgaamžiškumu. Tačiau apledėjusi kelio danga nėra standartinio mišinio padangų “arkliukas”.
Jei daugiau tenka važinėti blogai valomais, dažnai neprižiūrėtais bei apledėjusiais keliais, geriau tiks minkšto mišinio padangos. Šios padangos suteikia gerą sukibimą su suspaustu sniegu bei ledu. Jos ypač pasiteina rytinio ar vakarinio plikledžio metu. Minkšto mišinio padangas paprastai renkasi jauni vairuotojai, taip pat žmonės, gyvenantys priemiesčiuose ar užmiestyje. Tačiau nevertėtų pamiršti, kad su minkšto mišinio padangomis automobilis yra prasčiau valdomas ant šlapios ar sausos kelio dangos, ypač jei oro temperatūra aukštesnė.
Dygliuotos padangos yra puikus pasirinkimas pagrindi tik rajoniniais keliais važinėjantiems vairuotojams – stabdymo kelias ant apledėjusios kelio dangos yra ženkliai trumpesnis važiuojant su dygliuotomis padangomis. Tačiau dygliuotos padangos turi ir trūkumų: jos yra triukšmingesnės, taip pat įtakoja didesnes kuro sąnaudas. Be to, dygliai yra linkę “pabėgti”, jei dygliuotos padangos yra dažniausiai eksploatuojamos ant sauso asfalto. Dažniausiai dyglius gan greit praranda ne gamyklinio dygliavimo padangos, su premium klasės padangomis ši problema kaip ir išspręsta. Svarbu, jog automobilius su dygliuotomis padangomis galima ekploatuoti tik nuo lapkričio 1 d. iki balandžio 10 d., (kitų tipų žieminėms padangoms šie apribojimai netaikomi). Be to, siekiant tausoti kelius, dygliuotų padangų naudojimas yra uždraustas Lenkijoje ir daugumoje kitų Vakarų valstybių.


Žieminių padangų protektorių tipai

Žieminės padangos dažniausiai gaminamos dviejų tipų: kryptinės ir asimetrinės.
Kryptinio (“eglutės” formos) tipo protektorius pasižymi ypač geru sniego ir purvo pašalinimu, ko pasekoje didėja padangos sukibimo plotas su kelio danga, o tai įtakoja padangos pravažumo savybes bei sutrumpina stabdymo kelią.
Asimetrinės padangos dažnu atveju yra tylesnės, pasižymi geresniu manevringumu posūkiuose, ypač važiuojant didesniu greičiu. Asimetrinio tipo protektorius tinkamesnis dažniau važinėjantiems greitkeliais ir autostradomis, šio tipo padangos yra ilgaamžiškesnės, jas dažniau renkasi didesnių ir greitesnių automobilių vairuotojai.


Žieminių padangų kainos

Vertinant statistiškai ir lyginant su tos pačios klasės vasarinių padangų kaina, žieminės padangos yra apie 10 procentų brangesnės. Be abejo, žieminių padangų, kaip ir kitų sezonų, yra įvairaus kainų segmento - tiek premium klasės, tiek ir biudžetinių ar netgi restauruotų.
Mūsų regione tampa įprasta, kad vairuotojai žiemai renkasi šiek tiek geresnes ar bent jau to paties segment padangas, lyginant su naudojamomis vasarinėmis. Tas suprantama, kadangi mūsų krašte žiemos keliai daug dažniau būna nenuspėjami. Užsisakyti žiemines padangas el.prekyboje - turbūt geriausias pasirinkimas norintiems nepermokėti ir įsigyti naujausias kokybiškas padangas.


 

Prekyba internetu vyksta įprasta tvarka!

Prekių pristatymas nevėluoja.

Nuotolinio atsiskaitymo būdai.

Bekontaktis prekių pristatymas Jūsų nurodytu adresu.

Jei turite klausimų – mielai atsakysime telefonu arba elektroniniu paštu.